Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Historická budova s reštauráciou v centre Košíc

Ulica: KS
Mestská časť: Historické centrum
Obec: Košice-Staré Mesto
Okres: Košice I
Kraj: Košický kraj
Druh: Objekty
Typ: Predaj
Typ objektu: Hotel, penzión
1 500 000 €

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj historickú budovu a ikonickú reštauráciu, umiestnenú v srdci Košíc, na Kováčskej ulici. 12 Apoštolov reziduje v historickom mestskom dome, z ranného 14. storočia. Charakteristický pôvab pôvodného meštianskeho domu je výrazne obnovený v interiéri reštaurácie, kde sa starostlivo reštaurovali všetky miestnosti aj pôvodný nábytok. Olejomaľby dvanástich apoštolov zdobia steny, secesné svetlíky pridávajú eleganciu a vitráže spolu s dobovými svietidlami vytvárajú autentickú atmosféru.

Reštaurácia, ktorá sa môže pýšiť hodnotnými starožitnosťami a kvalitným servisom, ponúka nezabudnuteľný zážitok od roku 1910. Klimatizované prostredie poskytuje pohodlie návštevníkom, ktorí môžu vychutnať gastronomické lahôdky v jedinečnom historickom prostredí.

Výnimočná dispozícia reštaurácie  - zahŕňa prízemie, kde sa nachádza hlavný reštauračný priestor, štýlový salónik, dobre vybavená kuchyňa a  zázemie. Kapacita - viac ako 70 miest poskytuje dostatok miesta aj núročných hostí. V zadnej časti reštaurácie sa nachádza tichý dvor, ktorý ponúka príjemné a nerušené posedenie.

Podzemné priestory s klenutými stropmi, boli vytvorené ako Rímska pivnica, vytvárajúca autentický a pôsobivý priestor vhodný pre súkromné podujatia. Tieto priestory pridávajú k celkovej atraktivite reštaurácie a sú ľahko prispôsobitľné podľa potreby klienta.

V podkrovných priestoroch je možnosť vybudovania 5 apartmánov, čo zvyšuje flexibilitu využitia a hospodársku výnosnosť tohto historického objektu.

Výhody tejto reštaurácie zahŕňajú jej ideálnu polohu priamo v centre mesta - v jeho  zábavnej zóne. S kompletným vybavením, zariadením a stabilnou klientelou je táto reštaurácia skvelou investíciou. Možnosť parkovania pred reštauráciou alebo na blízkom veľkom parkovisku pridáva pohodlie pre návštevníkov. Exkluzívna poloha a potenciál domu, je bezpochyby optimálnou voľbu pre investora so skúsenosťami v prevádzkovaní podobných zariadení, ktorý hľadá príležitosť výrazne prispieť k gastronomickej scéne a historickej hodnote mesta Košice.

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Úžitková plocha:
450 m2
Zastavaná plocha:
480 m2
Stav:
čiastočne prerobený
Typ budovy:
tehla
Rok výstavby:
1410
Celková plocha:
480 m2
Vykurovanie - centrálne:
áno
Vykurovanie - lokálne:
áno

Informatívna úverová kalkulačka

Pozrieť na mape

Maklér

PhDr. Valentín Feňo, RSc.

PhDr. Valentín Feňo, RSc.

maklér

  • Slovensky
  • English
  • Pусский
  • Česky
  • Українська
  • rusr
  • sora

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti