Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Kúria pod hradom vo Veľkom Kamenci

Ulica: Hlavná
Obec: Veľký Kamenec
Okres: Trebišov
Kraj: Košický kraj
Druh: Domy
Typ: Predaj
Typ domu: Rodinný dom

Popis nehnuteľnosti

Ponúkame na predaj historickú stavbu - kúriu, situovanú na slnečnom 10 árovom pozemku pod hradom v centre obce Veľký Kamenec v regióne pri Tokajskej oblasti. Pôvodní majitelia kúrie, postavenej začiatkom minulého storočia - pre rozvetvený rod Barkóczyocov, mali v celom okolí rozsiahle statky a vinice.
Architektonicky je stavba so zastavanou plochou 300 m2, jedinečná a zaujímavá spracovaním svojho interiéru s vysokými klenbovitými stropmi.
Na bývanie je určených 5 priestranných miestností s oknami smerujúcimi do vnútorného dvora kúrie, ako aj na druhú stranu s výhľadom na obec.
Predchodba a kuchyňa, sú v jej vstupnej časti. Interiér je v pôvodnom stave - podlahy sú palubové - drevené, okná dvojité, ineriérové a vstupné dvere drevené a prevažne s obložkami na šírku steny. Vykurovanie je zabezpečené pôvodnými historickými kachľovými pecami. Obvodové múry sú postavené z kameňa, vnútorné priečky a klenby miestností s použitím klasickej pálenej tehly. Budova je čiastočne podpivničená, pričom pivnice boli určené a používané na skladovanie vína. V prednej časti kúrie je na dlžku budovy otvorená chodba s typickými klenbami. Strecha je sedlová, pokrytá eternitom s potrebou jej výmeny. Svojou polohou je kúria vhodná na rôzne účely využitia, s možnosťou využitia jej historického potenciálu. Nie je vedená ako historická pamiatka, jej oprava podľa súčasných požiadaviek teda nie je ničím obmedzovaná. Obec má výhodnú polohu v regióne Tokajskej oblasti aj z hľadiska možností využitia na aktívny oddych. Blízko je rieka Bodrog, kúpaliská v maďarských obciach a tokajské vinice. Veľa možností spojených s pešou a cyklistickou turistikou. 

Kúria hľadá svojho nového majiteľa, ktorého po rekonštrukcii zaujmú všetky tieto benefity a bývanie na kľudnom vidieku.
Cena budovy s pozemkom, bude stanovená dohodou.

Na maily bez telefonického kontaktu neodpovedáme.

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Stav:
nutná rekonštrukcia
Celková plocha:
300 m2
Úžitková plocha:
400 m2
Plocha pozemku:
1000 m2
Počet podlaží:
1
Počet izieb:
5
Materiál:
Zmiešané
Vykurovanie:
vlastné - pevné palivo
Pivnica:
áno
Pivnica plocha:
100 m2

Informatívna úverová kalkulačka

Pozrieť na mape

Maklér

PhDr. Valentín Feňo, RSc.

PhDr. Valentín Feňo, RSc.

maklér

  • Slovensky
  • English
  • Pусский
  • Česky
  • Українська
  • rusr
  • sora

Radi Vám poradíme

Podobné nehnuteľnosti